Wyścigowy weekend – fotorelacja z WSMP

Sobotni poranek, bardzo przyjemny setting, świeci słońce, nie zapowiada się, żeby odpuszczało. Nic po drodze na Tor nie zdradza nadciągającego tornada. Na Orlenie ktoś zapełnia Tico gazem, na bezdotykówce ktoś pucuje swojego pierwszego bolida. Sielanka podpoznańskich miejscowości. Stać w kolejce na Tor zdarza mi się niezwykle rzadko, ale zazwyczaj wtedy wydarzenie jest poważne. Tak też było tym razem.

Dojechałem idealnie, chciałem zobaczyć trening Maluch Trophy! Na ostatniej rundzie WSMP w zeszłym roku, podczas której przeprowadzaliśmy wywiad z Gosią Rdest, zakochałem się w wyścigach innej klasy historycznej i przeczuwałem, że będzie fajnie. Zdecydowanie się nie zawiodłem, polecam onboardy na YouTube! Świetnie oddają emocje związane z wyścigami tych małych potworów.

SONY DSC

Szalone maluchy przybierają też bardziej współczesne formy, takiego ducha trzymają doskonale znane z Pucharu i Track Dayów Kie Picanto, które tym razem walczyły o krajowe mistrzostwo. A tak jedzie się po zwycięstwo w tej klasie.

SONY DSC

Ale WSMP to też duże ściganie. Na przykład jedyna w tym roku poznańska runda Porsche Platinium GT3 Cup Challenge Central Europe, czyli grubego i zawodowego ścigania w nieziemsko szybkich GT3. Bohaterem weekendu w tym pucharze był 16-letni Piotr Parys, który wygrał oba wyścigi, szacunek!

SONY DSC

Emocje w ściganiu nie wynikają zawsze z urywania kolejnych części sekundy na każdym okrążeniu i dążenie do doskonałości. To też walka zderzak w zderzak przez cały wyścig. Walka, która potrafi kończyć się bardzo widowiskowo i poza asfaltem!

Jednakże, jak wiemy z Monty Python’a, zawsze trzeba patrzeć na jasną stronę życia, cudze błędy pozwalają wzbogacić reportaż o ciekawe kadry! Na przykład z pustynnej burzy w Przeźmierowie 🙂

SONY DSC

Czego bym nie napisał o WSMP, najważniejsze zawsze będzie fotografowanie. Pierwszy raz próbowałem zrobić coś na kształt reportażu, bez wybiórczego fotografowania tylko tego, co mnie jara. I podobało mi się to niesamowicie. A, że dobre foty są najważniejsze, zapraszam do reszty galerii.

D.K.

————————————-

Znalazłeś siebie w akcji na zdjęciu? Jeśli chcesz fotografię w pełnej rozdzielczości odezwij się na kontakt@pitlaneblog.pl

 

 

2 comments

  1. iParts.pl pisze:

    Świetne zdjęcia zarówno tych mniejszych, jak i większych wyścigówek 🙂 Do tego ciekawa relacja z wydarzenia.

    1. Maciej Radziemski pisze:

      Dzięki, staramy się jak możemy. Darek umie ustrzelić 😉

Comments are closed.