Bycie marketerem to zboczenie zawodowe. Nawet w motoryzacji, mocno zwracam uwagę na reklamy i dziś chcę się z Wami, moimi obserwacjami podzielić. Koncerny samochodowe, od wielu lat pakują grube miliony w marketing i swoje produkcje reklamowe. Jedno błyszczą świetnym humorem, inni chwytają za serce emocjami w swoich spotach. Recepty są różne i różne są też efekty. Oto moje zestawienie reklam storytellingowych i modelowych 2019, w subiektywnym rankingu. Miłego oglądania 🙂

  1. Audi z przymrużeniem oka o elektryfikacji. Całkiem nieźle i z dystansem, na poważny temat.
  1. Black & white zawsze w modzie. Nie ma tu nic niespodziewanego, ale jest ładnie i z klasą. Dobrze się to ogląda.
  1. Efekt kolaboracji Astona Martina z Diasy Zhou, czyli reklama pierwszego SUV-a marki, DBX. Ceniona artystka pomaga w ciekawy sposób wyrazić ducha modelu, w serii spotów.
  1. Włosi znów chwytają nas za serce, po raz drugi serwując nam stylowy balet do wyjątkowej piosenki. Wicked Game, tym razem w wersji torowej.
  1. Świąteczna opowieść od Lambo również rozgrzewa serca. Świetne wykorzystanie realnej historii fanów marki.
  1. Piękny storytelling od Jeepa. Amerykanie też potrafią!
  1. BMW wykazało się niesamowitym Real-Time marketingiem i w okresie, gdy CEO Mercedesa Dieter Zetsche odchodził ze stanowiska, podziękowali mu w swoim stylu, za lata konkurencji. Mega!
  1. Włosi w klasycznym stylu i pięknych krajobrazach Rzymu promują swój nowy model Roma. Szyk, włoskie piękno i klasa. La Dolce Vita na nowo!
  1. Chwytający za serce storytelling KIA na Super Bowl, którego nie powstydziłaby się żadna marka. Emocje, ciekawa opowieść, ładna historia. Chapeau bas!
  1. Reklama BMW oparta na prawdziwej historii, w której BMW Isetta spełniła symboliczną rolę w podzielonym Berlinie. Niesamowite, bez spoilerowania zapraszam do oglądania 🙂

Ps. uważasz, że czegoś w tym zestawieniu brakuje? Podziel się w komentarzu, chętnie obejrzę!

M.R.